Sort by

chungobox has logged 192 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cloud Shadows

Cloud Shadows

2014
×
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
An Optical Poem

An Optical Poem

1938
×
Read the review Edit this entry  
24
Kanehsatake: 270 Years of Resistance

Kanehsatake: 270 Years of Resistance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Japón

Japón

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Paul Tomkowicz: Street Railway Switchman

Paul Tomkowicz: Street Railway Switchman

1953
×
★★★½
Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Black Birds Fly

When Black Birds Fly

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dumplings

Dumplings

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry