emma has logged 106 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★½
Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry