ciah has logged 229 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mariah's Christmas: The Magic Continues

Mariah's Christmas: The Magic Continues

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Making of The Virgin Suicides

The Making of The Virgin Suicides

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From Jackie to Camelot

From Jackie to Camelot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
20
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry