Sort by
  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • Nope

  • Triangle of Sadness

  • Aftersun

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Quiet Girl

  • Nothing Compares

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • The Black Phone

  • You Are Not My Mother

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • The Green Knight

  • The French Dispatch

  • The Souvenir: Part II

  • The Worst Person in the World

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • Petite Maman

  • We're All Going to the World's Fair

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • Limbo

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • My Octopus Teacher

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

  • Esther

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Misbehaviour

  • Wildland

  • Emma.

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • The Irishman

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Knives Out

  • Rocks

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

  • Judy

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Nimic

  • Anima

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Booksmart

  • Us

  • The Souvenir

  • Velvet Buzzsaw