Sort by

Cici has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Plan B

Plan B

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry