ciera has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Big Deal on Madonna Street

Big Deal on Madonna Street

1958
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
Edit this entry  
20
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
Edit this entry  
27
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Reel Injun

Reel Injun

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Light in the Piazza (Live from Lincoln Center)

The Light in the Piazza (Live from Lincoln Center)

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
Edit this entry  
01
TINA

TINA

2021
×
Edit this entry  
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Audrey

Audrey

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Girl

Black Girl

1966
×
Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Read the review Edit this entry  
26
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry