Sort by

eli has logged 15 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Retreat

Retreat

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
At Death's Door

At Death's Door

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Filleann an Feall

Filleann an Feall

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Take

The Take

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On the Edge

On the Edge

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry