Sort by

eli has logged 29 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★
Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Political Animals

Political Animals

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Newsies

Newsies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry