lo has logged 22 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minutemen

Minutemen

2008
×
Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
08
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry