• The Florida Project

    The Florida Project

    “You’re such a big girl, you know that?”

    “No.”

  • Captain Fantastic

    Captain Fantastic

    ★★

    i love it when my father makes me give a detailed analysis on lolita to really get one over on the capitalists

  • Portrait of a Lady on Fire

    Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

    😦

  • Umberto D.

    Umberto D.

    ★★★★★

    “Anywhere you can go will be better than here.”

  • Bring It On

    Bring It On

    ★★★½

    “eliza was always kind of pushing the sexuality and no one remembered to stop her from doing that” - doug petrie

  • The Great Gatsby

    The Great Gatsby

    ★★½

    sensory overload but it was fun i like the beat

  • Kill Bill: Vol. 1

    Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

    still kind of obsessed with the homoerotic undertones of lucy liu and her assistant...

  • Captain Fantastic

    Captain Fantastic

    ★★

    god i loathe this

  • Get Out

    Get Out

    ★★★★

    every single performance in this is perfect

  • Nine to Five

    Nine to Five

    ★★★½

    jane fonda i am free on thursday night if you would like to hang out please respond and also hang out with me on thursday night when i am free

  • Drop Dead Fred

    Drop Dead Fred

    ★★★½

    academy award literally academy award

  • Lovesong

    Lovesong

    ★★★★★

    yeah