Brendan has logged 626 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Boy

The Last Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Make Up

Make Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Soul Survivors

Soul Survivors

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
SCP: Overlord

SCP: Overlord

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Equinox

Equinox

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
She Found Now

She Found Now

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Animusic HD

Animusic HD

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Juice

Juice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What Happened to Crow 64?

What Happened to Crow 64?

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

1994
×
Read the review Edit this entry  
09
The Award

The Award

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry