Cindy has logged 606 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paradise: Faith

Paradise: Faith

2012
×
★★
Edit this entry  
31
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Heli

Heli

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★
Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oblivion

Oblivion

2013
×
Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★½
Edit this entry  
22
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Wrong

Wrong

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★½
Edit this entry  
19
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pina

Pina

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
42

42

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
War Horse

War Horse

2011
×
½
Edit this entry  
13
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★
Edit this entry  
13
Gimme the Loot

Gimme the Loot

2012
×
★½
Edit this entry  
12
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Faraway, So Close!

Faraway, So Close!

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Pietà

Pietà

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is Martin Bonner

This Is Martin Bonner

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★
Edit this entry