Sort by

Aman has logged 399 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Box

Box

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Thunder

Thunder

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nonsense

Nonsense

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
23
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glass for Vision

Glass for Vision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Embers

Embers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry