Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
It Ain't Easy Being Green

It Ain't Easy Being Green

2023
×
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Andor: A Disney+ Day Special Look

Andor: A Disney+ Day Special Look

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky V

Rocky V

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Corsage

Corsage

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry