james💫 has logged 859 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Querelle

Querelle

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★½
Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Winter is Coming

Winter is Coming

2020
×
Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★½
Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry