• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ½

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Her Blue Sky

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Jurassic!

  • NiNoKuni

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • The Man of the Future

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

  • Ride Your Wave

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★★

  • Penguin Highway

    ★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★