Sort by

cinearm has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man of the Future

The Man of the Future

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry