Mary Conti has logged 29 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Picnic

Picnic

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mindless

Mindless

2013
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Primer

Primer

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater

2011
×
Edit this entry  
13
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Caine Mutiny

The Caine Mutiny

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
WWE WrestleMania 29

WWE WrestleMania 29

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Coins in the Fountain

Three Coins in the Fountain

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
½
Read the review Edit this entry