Sort by

Dino has logged 25 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry