• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Emptiness

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Primal

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Dedicated to my ex

    ★★★★

  • Black and Blue

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Azules Turquesas

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Sextuplets

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Daughter of the Wolf

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Poms

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • The Silence

    ★★★

  • When They Left

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Second Act

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½