Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
20th Century Boys 1: Beginning of the End

20th Century Boys 1: Beginning of the End

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
The Bothersome Man

The Bothersome Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★
Edit this entry  
04
Azules Turquesas

Azules Turquesas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gifted Hands: The Ben Carson Story

Gifted Hands: The Ben Carson Story

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
18
Don't Blame the Kid

Don't Blame the Kid

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Father There Is Only One 2

Father There Is Only One 2

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Edit this entry