CinEdu has logged 58 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Primal

Primal

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Poms

Poms

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mother

Mother

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Flu

The Flu

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Emptiness

Emptiness

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry