Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Best. Christmas. Ever!

Best. Christmas. Ever!

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ballerina

Ballerina

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chainsaw Man

Chainsaw Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nuovo Olimpo

Nuovo Olimpo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hurricane Season

Hurricane Season

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Escaper

The Great Escaper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Supper

The Last Supper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

Doctor Who: The Tomb of the Cybermen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Who: The Daleks

Doctor Who: The Daleks

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Talking Doctor Who

Talking Doctor Who

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Locked In

Locked In

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry