Sort by

John has logged 323 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spawn: The Recall

Spawn: The Recall

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spawn

Spawn

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry