Sort by

Comicbookfan has logged 896 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Tron

Tron

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doug's 1st Movie

Doug's 1st Movie

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Superman II

Superman II

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dangerous Lives of Altar Boys

The Dangerous Lives of Altar Boys

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry