Sort by

Comicbookfan has logged 839 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Flubber

Flubber

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Violence Action

The Violence Action

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Apology

The Apology

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Hell

From Hell

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Future Shock! The Story of 2000AD

Future Shock! The Story of 2000AD

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Is Christmas

This Is Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry