Sort by

yanni has logged 28 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ixcanul

Ixcanul

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Burning Sands

Burning Sands

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Wasp

Wasp

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Z

Z

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry