Sort by

yanni has logged 241 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Icebox

Icebox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pixote

Pixote

1980
×
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ears, Nose and Throat

Ears, Nose and Throat

2016
×
Edit this entry  
13
Three Quarters

Three Quarters

2015
×
Edit this entry  
13
Central Station

Central Station

1998
×
★★★
Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry