Sort by

yanni has logged 31 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
Edit this entry  
31
Black Rider

Black Rider

1993
×
Read the review Edit this entry  
31
Sleeping with the Fishes

Sleeping with the Fishes

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Kiss Fingerbang

Kiss Kiss Fingerbang

2015
×
Edit this entry  
30
Cautionary Tales

Cautionary Tales

2016
×
Edit this entry  
29
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
And the Whole Sky Fit in the Dead Cow's Eye

And the Whole Sky Fit in the Dead Cow's Eye

2016
×
Edit this entry  
29
Christopher Walken's Coffee Shop

Christopher Walken's Coffee Shop

2016
×
Edit this entry  
28
Heaven Is a Traffic Jam on the 405

Heaven Is a Traffic Jam on the 405

2016
×
Edit this entry  
28
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kitchen Sink

Kitchen Sink

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Lucia, Before and After

Lucia, Before and After

2017
×
Edit this entry  
27
Einstein-Rosen

Einstein-Rosen

2016
×
Edit this entry  
22
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry