Sort by

cinegallo has logged 30 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Neighbors

The Neighbors

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guadalupe-Kings

Guadalupe-Kings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry