• The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Wunderschön

    ★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Master

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Egging of Halle

  • Antlers

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Fire in My Belly

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★★

  • French Water

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Eiffel

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Dudecreeps

  • Mank

    ★★★½

  • Wet Willy

  • The Recordist

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Contra

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Bloody Hell

    ★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Strasbourg 1518