Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Edit this entry  
12
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Firestarter

Firestarter

2022
×
½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry