Sort by

reegan has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry