• Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Venom

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Meg

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★½