Sort by
  • Mark Antony

    ★★½

  • El Conde

    ★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Jailer

    ★★★

  • DD Returns

    ★★½

  • Maaveeran

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Extraction 2

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Modern Love Chennai

    ★★★★½

  • Good Night

    ★★★½

  • Fast X

    ★★

  • 2018

    ★★★½

  • Pachuvum Athbhuthavilakkum

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Yaathisai

    ★★★½

  • The Covenant

    ★★★

  • Ghosted

    ★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★

  • Pathu Thala

    ★★

  • Dasara

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Jules

    ★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Thuramukham

    ★★★★

  • Ayothi

    ★★★½

  • Desiderium

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Inside

    ★★★

  • Christy

    ★★

  • Vaathi

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Dada

    ★★★½

  • Sharper

    ★★★

  • Romancham

    ★★★½

  • Thalaikoothal

    ★★★★

  • Iratta

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Thankam

    ★★★½

  • Pathaan

    ★★½

  • The Wandering Earth II

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Varisu

    ★½

  • Thunivu

    ★★★

  • The Old Way

    ★½

  • Sembi

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Kalaga Thalaivan

    ★★½

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★

  • Spirited

    ★★

  • Love Today

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Sardar

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Kantara

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★