Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Benediction

Benediction

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bug

Bug

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apoorva Raagangal

Apoorva Raagangal

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jana Gana Mana

Jana Gana Mana

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uttama Villain

Uttama Villain

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vikram

Vikram

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maanagaram

Maanagaram

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anantaram

Anantaram

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Irakal

Irakal

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don

Don

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amygdala

Amygdala

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saani Kaayidham

Saani Kaayidham

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry