Sort by

Cinema_Strikes has logged 28 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
To Sleep So as to Dream

To Sleep So as to Dream

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonderful Paradise

Wonderful Paradise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ninja Academy

Ninja Academy

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rising Shaolin: The Protector

Rising Shaolin: The Protector

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coffin Homes

Coffin Homes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Samjin Company English Class

Samjin Company English Class

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Behemoth

Behemoth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
HYDRA

HYDRA

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What We Left Unfinished

What We Left Unfinished

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Angel of Destruction

Angel of Destruction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry