• Carmen Vidal Mujer Detective

  • OPAL

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • The Old Guard

    ★½

  • The Last Phase

  • Irresistible

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Catdog

  • Trolls World Tour

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • Frontman

    ★★★★½

  • Like a Boss

    ★½

  • Togo

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin the Third: The First

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Towards a Fragmented Anatomy

    ★★★★½

  • Noelle

    ★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Broken Doll

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jexi

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Dela Thinking Machine

    ★★★★★

  • Alelí

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Champion of the World

    ★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Villa Empain

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Shaft

    ★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Born To Lose

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★