Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Far from the Tree

    ★★★★

  • Infinite

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★