cinemacide has logged 16 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Winding Stream

The Winding Stream

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Electric Horseman

The Electric Horseman

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry