CinemaClown has logged 30 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Akira

Akira

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry