Sort by

CinemaCl🎃wn has logged 31 entries for films during December 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joy

Joy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aferim!

Aferim!

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Legend

Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Assassin

The Assassin

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry