CinemaCl🎃wn has logged 14 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry