Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spy Kids: Armageddon

Spy Kids: Armageddon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The One

The One

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry