Sort by

Josh Runyon has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Night

Halloween Night

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry