• The Kissing Booth 2

  • Japan Sinks: 2020

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Infamous

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Cuties

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Demon House

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Thief

    ★★★★★

  • The Blue Shell Incident

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • ON-GAKU: Our Sound

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • The Girl from the Other Side

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Enter the Anime

    ½

  • Airplane Mode

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nun

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Mirai

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Violence Voyager

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Fullmetal Alchemist

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Dark Web

    ★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Gintama

  • Wish Upon

    ★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Morgan

    ★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • EMO the Musical

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • American Bigfoot

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • Ant-Man

    ★★★½