cinemaducklover has logged 62 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
11
ON-GAKU: Our Sound

ON-GAKU: Our Sound

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cuties

Cuties

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Rage to Kill

Rage to Kill

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Couple in the Cage

The Couple in the Cage

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hisss

Hisss

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
The Thief

The Thief

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
13
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Diggstown

Diggstown

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
05
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Ducktators

The Ducktators

1942
×
★★★★
Edit this entry  
02
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Smart House

Smart House

1999
×
★★½
Edit this entry  
30
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mirai

Mirai

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Elite Squad: The Enemy Within

Elite Squad: The Enemy Within

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry