Sort by
  • Trainwreck: Woodstock '99

  • The Last Movie Stars

  • Nope

    ★★★★½

  • Father of the Bride

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • We Need to Talk About Cosby

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Beanie Mania

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

  • Mr. Saturday Night

  • DMX: Don't Try to Understand

  • Juice WRLD: Into the Abyss

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • The Tender Bar

    ★★

  • New York Ninja

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • 9/21/21

  • Jagged

  • Listening to Kenny G

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • The Woman in the Window

    ½

  • The Crime of the Century

  • Mare of Easttown