• Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • Lightyear

    ★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Prehistoric Planet

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Morbius

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

  • Scream

    ★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Old Buck

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Godzilla the Ride: Giant Monsters Ultimate Battle

    ★★★★

  • The Tomorrow War

  • Jurassic World Dominion: The Prologue

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★½

  • Loki

    ½

  • F9

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • ARCANE

    ★★★★½

  • Godzilla Singular Point

    ★★★

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½