Sort by

Cinemafan65 has logged 203 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Nest

They Nest

2000
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
★½
Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Prometheus

Prometheus

2012
×
★½
Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
½
Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ragnarok

Ragnarok

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alligator

Alligator

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Q

Q

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★½
Edit this entry  
30
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
Read the review Edit this entry